10 Ocak 2011 Pazartesi

Düşün..!!

"Hiç kimse sınanmadığı günahın masumu saymasın kendini.”

Nereden nereye insanoğlu.Tertemiz bir sayfa ile başlangıç yaptın hayata.Çocukken sayılmadı günahların,hataların.Adı üstünde sen çocuktun.Büyüdün zamanla."Masumum ben"dedin.
Sokaktaki hırsızdan,katil olan onlarca insandan masumdun. Evet masumdun,çünkü onlar gibi sınanmamıştın henüz.Belki vaktin gelmemişti,belki Rabbin henüz istememişti.

Masumdun evet,ama şimdilik.Aynı şekilde sınadığında, onlar kadar sabredemiyecektin belki de.Son dakikada deği belkil,daha ilk dakikada kaybedecektin masumiyetini. Ak defterine ilk karayı düşürücektin o an.Sadece Rabbin sana mühlet verdiği için henüz masumsun.Belki ebedi olacak,belki de çekip gidecek bu masumluğun...
Düşün ve hak ver sadece.Hekes kendince haklı mücadelesinde.

Ve evet..
"Sırf sınanmadığı için şimdilik masum olan ben nasıl sahiden masum olabilirim? "

Düşün sadece..

3 yorum:

 1. gerçekten çok iyi.
  Masum kalan olamaz, elbet günah işleyecek bir insan. Ki işliyoruz da. Zaman geliyor her an işliyoruz.
  Buradan şunu bağlarım; bu kadar nimet içerisinde olmakta bir şükür sebebi olmalı! Bizi o sınavlara tabi tutmadığı için ! O hallerde iken sabır, o halde değilken gene aynı derecede şükür etmemiz gerekir.
  Tıpkı Peygamber Efendimiz gibi. Bir gece namaz kılarken yanılmıyorsam hanımı diyor. Sen cennettle müjdelendin, günahsızsın vb. 'Ben Rabbime şükreden bir kul olmayayım mı ?' melan böyle tam ayrıntılar hatırımda değil.
  selamletle münzevi kişilik

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle katılıyorum. Aynı şartlarla denenmemiş insanların diğerlerinin hatalarına bu kadar kolayca eleştiri getirebilmesi bana yanlış geliyor. Zaten kınayanın da muhakkak başına geliyor kınadığı. Dikkatli olmak lazım ağızdan çıkan her lafta.

  YanıtlaSil
 3. Benim hiçbir hatam yok demek, en büyük hatadır.

  YanıtlaSil